Data publikacji: 2016-09-13

Uczyć, bawiąc

Inter Cars nawiązał współpracę z firmą PlayWay, czego owocem jest specjalna edycja gry Car Mechanic, która kierowana jest do uczniów szkół biorących udział w programie „Młode Kadry”.

Projekt zakłada popularyzację zawodu z wykorzystaniem innowacyjnych na skalę europejską możliwości, jakie daje nam symulator pracy mechanika. Takie rozwiązanie stworzy nowe standardy edukacji oraz zrewolucjonizuje rynek szkoleń dla młodzieży. Celem konkursu jest również poszukiwanie młodych talentów i dotarcie do wartościowych ludzi na zmieniającym się rynku pracy. Dzięki temu uczestnicy programu „Młode Kadry” mają możliwość zarówno wzięcia udziału w rywalizacji, jak i spojrzenia na zawód mechanika samochodowego z nowej, atrakcyjnej perspektywy.


REJESTRACJA I UDZIAŁ

Uczniowie, którzy zgłoszą się do udziału w konkursie, otrzymają specjalne zaproszenie wraz z kluczem do gry. W tym momencie rozpoczną się eliminacje i rywalizacja w wirtualnym świecie warsztatu, w którym oprócz wiedzy i umiejętności będzie liczył się również czas wykonywania zadań. Car Mechanic to nie tylko gra symulująca pracę mechanika, ale również porcja wiedzy technicznej i quizy, z jakimi użytkownicy będą mogli zmierzyć się, „naprawiając” samochody w świecie wirtualnym. Pierwszych 1000 uczniów, którzy zbiorą najwięcej punktów, weźmie udział w wirtualnym półfinale, gdzie będą musieli zrealizować zlecenie naprawy jednego konkretnego pojazdu. Odbywać się to będzie na czas. W ten sposób z ich grona zostanie wyłonionych 10 najlepszych uczestników, którzy zostaną zaproszeni do Wielkiego Finału. Ten odbędzie się już w świecie realnym, w Centrum Szkoleniowym Inter Cars w Czosnowie. Każdy z finalistów otrzyma do wykonania zadania, które zostaną przygotowane przez trenerów technicznych Inter Cars, polegające na diagnostyce i naprawie samochodu.


NAGRODY

Dla 100 najlepszych spośród 1000 uczestników, partner i jednocześnie producent gry, czyli firma PlayWay, przygotował klucze dostępowe do pełnej wersji gry Car Mechanic Symulator.

10 najlepszych laureatów w ramach nagrody zostanie zaproszonych na wycieczkę do fabryki firmy Elring w Stuttgarcie, która odbędzie się pod koniec października. Mogą się oni również spodziewać drobnych upominków.

Organizatorem konkursu jest Inter Cars SA wspólnie z firmą PlayWay SA, producentem gier symulacyjnych.